Montáž podlahových lišt

K montáži našich podlahových lišt budete potřebovat lepidlo FixPro (jedna kartuše stačí na 4-5 lišt), pilu s jemným zubem, malířskou stěrku, houbičku, případně pokosnici nebo pokosovou pilu.

Na přetření standardních lišt akrylátovou barvu (příp. silikonovou), štetec a malířskou zakrývací pásku.

Na přetření lišt PREMIUM lak SupremeSatin v lahvičce, štěteček, případně malířskou pásku.

Nejprve si vše rozměřte. Montáž začněte v rohu místnosti. Lištu seřízněte svisle do úhlu 45 stupňů a druhou zrcadlově. Aby jste měli řez přesný, doporučujeme použít pokosnici. Nechcete-li investovat do pokosnice, můžete zkusit řezat lištu podél stolu (viz foto). Při řezání v úhlu 45 stupňů si lištu vypodložte hranolkem s tímto úhlem, požádejte pomocníka, ať Vám lištu pevně drží, a opět řezejte podél hrany.

Napojení lišt na vodorovné stěně můžete provést buď rovným řezem, nebo pokud chcete mít spáru co nejmenší rovněž do úhlu 45 stupňů a navazující lištu zrcadlově.

Potřebujete-li vyrobit koncovku, uřízněte hranolek z konce lišty v úhlu 45 stupňů. Lištu potom seřízněte zrcadlově, tak ať na ni můžete přilepit hranolek tak, že jeho přední strana je na boku - zakončení lišty.

Naneste lepidlo na zadní stranu lišty nejlépe "klikyháky" v dostatečném množství tak, ať se po přitisknutí lišty vytlačí. Rovněž naneste lepidlo na boky - spoje lišty. Přitiskněte ke stěně a zároveň k druhé liště. Vytlačené lepidlo Vám vyplní spáry mezi lištami a případné nerovnosti stěny. Vytlačené lepidlo začistěte dohladka malířskou stěrkou a houbičkou. Pokud se Vám nepodaří napoprvé vyplnit mezery mezi lištami a mezi lištou a stěnou úplně, vtlačte tam více lepidla z kartuše a postup opakujte.

Jakmile jsou spáry mezi lištami hladké, a nerovnosti - mezery mezi stěnou a lištou vyplněny, nechejte vše minimálně 24 hodin vytvrdnout. Pak můžete přistoupit k nátěru.

U lišt se standardním povrchem (se základním nátěrem) doporučujeme lišty přetřít vodou rozpustnou barvou (nejlépe akrylátovou). Samozřejmě můžete je nechat tak jak jsou, ale přetřené vypadají lépe (nejsou vidět spoje) a jsou odolnější. Zakryjte okolí lišty důkladně malířskou páskou a lišty jedním až dvěma nátěry přetřete.

U lišt s povrchem PREMIUM stačí jen štětečkem opatrně přetřít spoje lišt, případně si můžete zakrýt bezprostřední okolí spoje.

V případě dotazů Vám rádi poradíme. Montáž je jednoduchá a zvládne ji i průměrně zručný kutil.

Video návod k montáži najdete zde.